10 miejsce Moniki w Wieliczce

Występ Moniki Czapiewskiej na mistrzostwach Polski, rekord życiowy Daniela oraz wysokie miejsca Damiana Wnuka i Macieja Kerszena, to najważniejsze wydarzenia minionych dni związane ze startami naszych reprezentantów.

W sobotę, 16 maja, Monika Czapiewska zajęła 10 miejsce na odbywających się w Wieliczce Mistrzostwach Polski Seniorów w biegu na 10000 m. Nasza zawodniczka wynikiem 36:41.89 ustanowiła nowy rekord życiowy na tym dystansie.

W tym samym dniu na mityngu lekkoatletycznym w Starogardzie rekord życiowy osiągnął także Daniel Pek. Nasz zawodnik wynikiem 51.42 uzyskanym na dystansie 400 m aż o sekundę poprawił swój najlepszy dotychczasowy rezultat.

Także w sobotę na kościerskim stadionie odbyły się zawody w ramach akcji „Polska Biega” z udziałem dwójki naszych zawodników. Rodzeństwo, Natalia Kostka i Arek Kostka zajmowali odpowiednio 1 i 3 miejsce w swoich kategoriach wiekowych.

W niedzielę dobry występ w Skarszewach odnotował Damian Wnuk. Zawodnik zajął 5 miejsce w biegu na dystansie 5 km rozegranym w ramach Biegów Ulicznych im. Jana Kielasa. Dodatkowo Damian uplasował się na 3 miejscu w kategorii wiekowej.

Na koniec wspomnijmy o tym, że Maciej Kerszen, na co dzień student Uniwersytetu Gdańskiego, zajął 2 miejsce w Biegu o Puchar Rektora UG, który odbył się 19 maja.

Wszystkim naszym zawodnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych startach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *