Wołoszyk trzeci w Olsztynie

Trójka reprezentantów Olimpijczyka Skorzewo wystąpiła w zawodach biegowych odbywających się w minionym tygodniu. W sobotę Monika Czapiewska i Łukasz Walczak z powodzeniem startowali na mityngu w Gdańsku, zaś w niedzielę równie udany start w Olsztynie zanotował Kamil Wołoszyk.

Monika Czapiewska po wywalczeniu medalu Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegu na 10000 m po raz drugi w tym sezonie wystartowała na bieżni. Tym razem biegaczka ze Skorzewa zmierzyła się z dystansem 1000 m na sobotnim mityngu w Gdańsku. Na nietypowym dla siebie dystansie podopieczna Leszka Zblewskiego uzyskała czas 3:01.45, będący jej nowym rekordem życiowym i rekordem naszego klubu. Dało jej to czwarte miejsce.

Czwartą lokatę na tych samych zawodach, także z rekordem życiowym, zajął Łukasz Walczak, który w konkurencji pchnięcia kulką uzyskał wynik 10.12.

Kamil Wołoszyk, przygotowujący się do startu w Elemental Tri Series Triathlon Olsztyn, wystartował w niedzielę 8 maja w biegu na 10 km w Olsztynie. W wyścigu organizowanym w ramach cyklu Olsztyn Biega 2016 zajął 3 miejsce. Na bardzo trudnej terenowej i wymagającej trasie uzyskał wynik 35:53.

Wyniki: Olsztyn Biega