Dwa medale Halowych Mistrzostw Polski Weteranów

Dwa medale wywalczył Leszek Zblewski na rozgrywanych w miniony weekend w Toruniu 28. Halowych Mistrzostwach Polski Masters w lekkiej atletyce. Trener i prezes naszego klubu stawał na podium w biegach na 400m i 800m.

W biegu na 800m Leszek Zblewski zajął trzecie miejsce, natomiast w wyścigu na 400m uplasował się na drugiej pozycji. Oba medale wywalczył w kategorii M45.

Trenerowi towarzyszył skromny klub kibica w postaci Amelia Pobłockej i Dawida Górnego.

Starty w Toruniu były dla Leszka Zblewskiego sprawdzianem formy przed zbliżającymi się Halowymi Mistrzostwami Świata Weteranów, które pod koniec marca (24-30 marca) odbędą się w Toruniu. Forma na te zawody powinna być lepsza, gdyż przed mistrzostwami Polski problemy zdrowotne nie pozwoliły naszemu reprezentantowi w pełni przygotować się do startów.

Na mistrzostwach świata Leszek Zblewski planuje wystartować w biegu na 1500m. Biegi eliminacyjne zaplanowano na 29 marca. Do startu na tym dystansie w kategorii M45 zgłosiło się aż 39 zawodników, więc o awans do finału będzie niezwykle trudno, ale wierzymy, że nasz reprezentant po raz kolejny potwierdzi swoją klasę. Trzymamy kciuki, a wszystkich zachęcamy do kibicowania.

Zdjęcia: https://www.facebook.com/olimpijczyk/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *