8 medali Mistrzostw Okręgu Pomorskiego

Aż osiem medali wywalczyli reprezentanci Olimpijczyka Skorzewo na rozgrywanych w miniony weekend Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego w kategoriach młodzików U16, juniorów młodszych U18 i juniorów U20.

Mistrzostwa młodzików odbyły się w sobotę, 22 sierpnia w Chojnicach. Nasi zawodnicy wywalczyli w tych zawodach 4 medale. Po złoto na dostanie 1000m sięgnął Kacper Jaszewski, bijąc jednocześnie rekord życiowy z wynikiem 2:45,40. Amelia Pobłocka także ustanowiła „życiówkę” w biegu na 600m 1:41,6, co dało jej srebrny medal. Po srebro skoczył w dal Jakub Olszewski uzyskując 5,68m, także nowy rekord życiowy. W biegu na dystansie 2000m bardzo dobrze spisał się Kamil Fąferko, który wywalczył swój pierwszy medal w karierze, bijąc przy tym „życiówkę” o 25 sek z wynikiem 6:27,88. Nielubiane 4 miejsce zajęła Julita Troka w rywalizacji na 300m z wynikiem 45,82. Widać, że dyspozycja w każdym starcie jest coraz lepsza co dobrze rokuje przed zbliżającymi się mistrzostwami makroregionu i mistrzostwami Polski.

 

 

Juniorzy młodsi i juniorzy rywalizowali w niedzielę, 23 sierpnia w Gdańsku. W tych kategoriach reprezentowała nas dwójka zawodników. Jakub Makurat w kategorii U18 wywalczył 2 srebrne medale w konkurencjach pchnięcia kulą (z nowym rekordem życiowym 14,40m) i w rzucie dyskiem. Paweł Zblewski także wywalczył dwa srebra w tych samych konkurencjach, ale w kategorii juniorów U20.

Gratulujemy bardzo dobrych wyników i mamy nadzieję, że w kolejnych startach będzie jeszcze lepiej!

Galeria zdjęć: https://photos.app.goo.gl/4mVRWjx1AN9xpctK6

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *