Biegi Niepodległościowe

Tradycyjnie na sportowo uczcili Święto Niepodległości zawodnicy Olimpijczyka Skorzewo. Reprezentanci naszego klubu z powodzeniem startowali w biegach w Gdyni, Goleniowie i Słupsku.

Najlepiej w poniedziałek, 11 listopada, spisała się Monika Czapiewska, która podczas Słupskiego Biegu Niepodległości zajęła trzecie miejsce na dystansie 10 km. Nasza zawodniczka wynikiem 38:04 poprawiła własny rekord życiowy. Co ciekawe taki sam czas uzyskała Magdalena Mielnik, z którą Monika stoczyła zacięty pojedynek o drugie miejsce. Zwyciężyła Ewelina Paprocka.

W Goleniowie, gdzie co roku odbywa się impreza pod nazwą Goleniowska Mila Niepodległości z dobrej strony zaprezentowała się rodzina Zblewskich: Piotrek Zblewski był 6 w kategorii chłopców z rocznika 2007 i młodszych, Paweł Zblewski uplasował się na 42 miejscu wśród zawodników z roczników 2001-2002 (bieg na dystansie 1 mili ukończyło 172 zawodników), natomiast Leszek Zblewski ukończył bieg główny na 7 pozycji (zwyciężył czwarty zawodnik tegorocznych mistrzostw świata – Marcin Lewandowski, który goni Leszka Zblewskiego pod względem liczby zwycięstw w Goleniowie; póki co nasz zawodnik wygrywa w stosunku 9:5).

Naszych zawodników nie zabrakło także w Gdyni, gdzie odbył się drugi pod względem frekwencji bieg niepodległościowy w Polsce. Wśród blisko 6 tysięcy osób pobiegli: Paulina Kurs (na zdjęciu powyżej) – 47:52 (rekord życiowy), 16 miejsce w kategorii K16-19 i 79 OPEN kobiet oraz Marcin Stanisławski – czas 36:27 (rekord życiowy), 4 miejsce w kategorii M16-19 i 62 w OPEN mężczyzn.

Galeria zdjęć: 25. Goleniowska Mila Niepodległości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *