Daniel Pek wicemistrzem Igrzysk Paraolimpijskich!

Wspaniale spisał się Daniel Pek w Londynie podczas XIV Igrzysk Paraolmpijskich. Reprezentant UKS Olimpijczyk Skorzewo wywalczył srebrny medal w biegu na dystansie 1500 m kategorii T20. Podopieczny trenera Leszka Zblewskiego dzięki znakomitemu finiszowi na ostatnich metrach wyprzedził swojego kolegę z reprezentacji, aktualnego rekordzistę świata – Rafała Korca. Obaj Polacy musieli uznać jednak wyższość Irańczyka Peymana Nasiri Bazanjaniego, aktualnego mistrza świata IPC. Gratulujemy!

Srebrny medal paraolimpijski jest największym sukcesem sportowym Daniela i największym osiągnięciem trenerskim Leszka Zblewskiego. Jest także największym sportowym sukcesem w historii Powiatu Kościerskiego!

Dziękujemy wszystkim kibicom za życzliwość i wsparcie. Wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego osiągnięcia i w ostatnich latach dołożyli choćby drobną cegiełkę do tego sukcesu jesteśmy bardzo wdzięczni! Mamy nadzieję, że po powrocie Daniela do domu będzie okazja aby się spotkać i osobiście wszystkim podziękować.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *