DANIEL PEK WICEMISTRZEM PARAOLIMPIJSKIM!

Daniel Pek po raz drugi w karierze wywalczył srebrny medal Igrzysk Paraolimpijskich! Reprezentant Olimpijczyka Skorzewo we wtorek w Rio de Janeiro zajął drugie miejsce w finałowym biegu na 1500 m w klasie T20. To kolejny ogromny sukces naszego reprezentanta!

Mistrzem paraolimpijskim został Michael Brannigan. Amerykanin był faworytem do zwycięstwa jest bowiem aktualnym mistrzem i rekordzistą świata w tej kategorii. Daniel dzięki zajęciu drugiego miejsca powtórzył swój sukces z Igrzysk sprzed czterech lat. Wówczas w Londynie przegrał jedynie z Irańczykiem Peymanem Nasiri Bazanjanim, którego dziś wyprzedził na ostatnich metrach. Czwartą pozycję zajął reprezentacyjny kolega Daniela – Rafał Korc.

Sam bieg od początku rozgrywany był pod dyktando Amerykanina. Branningan od startu nadawał tempo rywalizacji. Początkowo nie było ono zbyt szybkie, jednak z każdym okrążeniem wzrastało. Daniel w tej sytuacji przyjął zachowawczą taktykę i wszystko wyglądało dobrze aż do ostatniego okrążenia. Wówczas bowiem Daniel zaczął tracić dystans do uciekających rywali. Na szczęście wszystko zmieniło się na ok. 250 m do mety kiedy to Daniel wrzucił piąty bieg i zaczął przesuwać się do przodu. Fenomenalny finisz biegacza ze Skorzewa przyniósł mu drugie miejsce!

1500 m mężczyzn T20

1. Michael Brannigan (USA) – 3:51.73
2. Daniel Pek (Polska) – 3:56.17
3. Peymanem Nasiri Bazanjani (Iran) – 3:56.24
4. Rafał Korc (Polska) – 3:56.54
5. Pavlo Voluikevych (Ukraina) – 3:58.18
6. Steve Morris (Wielka Brytania) – 3:58.69
7. Cristiano Pereira (Portugalia) – 3:59.92
8. Luis Arturo Paiva (Wenezuela) – 4:11.20
9. Mohamed Hersi (Dania) – 4:11.41

Daniel Pęk spływał potem za metą. „Masakra. 36 C. Najgorętszy dzień w Rio. Żal że Rafał bez medalu. Jesteśmy kuple” pic.twitter.com/wZiCRfyz20

— Michał Pol (@Polsport) 13 września 2016

Przypomnijmy, że klasa T20 obejmuje osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

Wyniki biegu finałowego: https://www.paralympic.org/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *