Dwie weekendowe wygrane Moniki

Po dwóch drugich miejscach zajętych przez Monikę Czapiewską na ubiegłotygodniowych biegach w Nowym Dworze Gdańskim i Gdańsku nasza reprezentantka wróciła na zwycięską ścieżkę. Tym razem Monika triumfowała w Złotej Górze i Rumi.

Zwycięstwo w sobotnim Biegu o Złotą Górę było jej drugą wygraną w tej imprezie. Przed rokiem dystans 10 km także pokonała najszybciej. Triumf w tegorocznej edycji dał naszej zawodniczce zwycięstwo w całym cyklu Kaszuby Biegają i to na dwie imprezy przed jego zakończeniem!

Sporo powodów do radości Monika miała także dzień później w Rumi, gdzie udało się jej zwyciężyć w 31. Biegu Pokoju na dystansie 6 km. Reprezentantka Olimpijczyka wyraźnie pokonała swoje rywalki wyprzedzając drugą zawodniczkę o 51 sekund.

Poza Moniką dobry występ w miniony weekend zanotował Kamil Wołoszyk. Po Macieju Kerszenie to kolejny nasz zawodnik, który zanotował start w półmaratonie. Kamil podczas 4F Półmaratonu Wielickiego zajął 9 miejsce z czasem 1:16:23.

W Wieliczce rozegrano także Mistrzostwa Polski AZS i w tej rywalizacji Kamil, na co dzień student UWM w Olsztynie, sklasyfikowany został na 4 miejscu.

Poza weekendowym dorobkiem naszych zawodników warto także dodać, że już dziś starty w Ekwadorze w ramach Inas Global Games zaczyna Daniel Pek. Podopieczny Leszka Zblewskiego w dalekiej Ameryce Południowej wystartuje w biegach na 400 i 1500 m. Niestety organizacja wyjazdu i samych zawodów nie stoi na wysokim poziomie… w przeciwieństwie do miejsca organizacji imprezy, gdyż biegi odbywają się na stadionie zlokalizowanym na wysokości 2753 m n.p.m. Jak w takich warunkach spisze się Daniel?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *