Kamil Wołoszyk z przepustką na Mistrzostwa Świata!

Kamil Wołoszyk dzięki dobremu występowi na niedzielnych zawodach Herbalife IRONMAN 70.3 w Gdyni wywalczył prawo startu na przyszłorocznych Mistrzostwach Świata w konkurencji Half Ironman!

Reprezentant Olimpijczyka zajął w Gdyni trzecie miejsce w kategorii wiekowej M18 uzyskując przy tym czas 4:36:49. W klasyfikacji generalnej dało to Kamilowi 73 pozycję. Do pokonania nasz zawodnik miał 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu.

W końcu szczęście się do mnie uśmiechnęło – powiedział Kamil. – Udało się zdobyć slota na MŚ. Jedno z moich najskrytszych marzeń się spełniło. Czas może nienajlepszy bo 10 min gorszy od tego, który uzyskałem w Suszu, ale trasa trasie nierówna. Nie będę się rozczulał co poszło nie tak i dlaczego. Trzeba się cieszyć z tego co jest i szykować formę na Chattanooga 2017.

Weekendowy start mają za sobą także Monika Czapiewska i Daniel Pek, którzy w sobotę wzięli udział w 23. Biegu Św. Dominika w Gdańsku. W biegu na dystansie 5 km Monika Czapiewska wywalczyła 7 miejsce z wynikiem 17:37, natomiast Daniel Pek w biegu mężczyzn był szósty z czasem 15:33.

W sobotę dwóch naszych młodych biegaczy: Konrad Dułak i Maciej Wica wystartowało również w kolejnym biegu z cyklu Małe Kaszuby Biegają. Tym razem we Wdzydzach Kiszewskich Konrad wywalczył 2 miejsce, a Maciej uplasował się tuż za podium, na 4 miejscu.

Wyniki z Gdyni: http://wyniki.datasport.pl/

Autor wideo: Maciej Kerszen

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *