Leszek Zblewski potrójnym Mistrzem Polski

Leszek Zblewski na zakończonych w niedzielę w Toruniu 23. Mistrzostwach Polski Weteranów wywalczył trzy złote medale. Zawodnik Olimpijczyka Skorzewo okazał się najlepszy w biegach na 400, 800 i 1500 m w kategorii M35.

Po wielu medalach wywalczonych na Halowych Mistrzostwach Polski Weteranów Leszkowi Zblewskiemu po raz pierwszy udało się wywalczyć medale w tej samej kategorii wiekowej na otwartym stadionie. Dzięki temu naszemu reprezentantowi udało się nawiązać do osiągnięć sprzed lat, kiedy to odnosił sukcesy w kategorii seniorów – był m.in. 4-krotnym Mistrzem Polski w biegu na 1500 m: w 1998 (hala), 1999, 2000 oraz 2001.

– Zupełnie nie wiedziałem na co mnie stać na 1500 m… – mówił Leszek po pierwszym dniu zawodów. – W trakcie biegu czułem się w miarę dobrze (biegałem w startówkach), ale po wyścigu ból stopy był na tyle silny, że chciałem odpuścić start na 400 m. Zrobiłem jednak okład lodem i poczułem się lepiej. Założyłem kolce i zacząłem asekuracyjnie pierwsze 200 m. Gdy dobiegłem do wirażu zacząłem przyspieszać i udało mi się odnieść drugie zwycięstwo. Trzecią wygraną odniosłem na 800 m i tu także – ze względu na zmęczenie i ból stopy – nastawiałem się jedynie na zajęcie pierwszego miejsca. Cel udało mi się zrealizować.

W Toruniu startował także Wojciech Pobłocki. Trener z zaprzyjaźnionego klubu Remusa Kościerzyna zajął trzy czwarte miejsca: na 100, 200 i 400 metrów (kategoria M45).

Wyniki zawodów: http://www.atp-web.ovh.org/pzwla/index.php?wybor=wyniki
Galeria zdjęć: https://picasaweb.google.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *