Leszek Zblewski podwójnym Wicemistrzem Europy!

Z dwoma srebrnymi medalami wrócił do Skorzewa Leszek Zblewski. Zawodnik, trener i prezes naszego klubu na odbywających się w Toruniu Halowych Mistrzostwach Europy Weteranów zajął drugie miejsca w biegach na 800 i 1500 m w kategorii mężczyzn M40.

Organizacja Halowych Mistrzostw Europy Weteranów w Polsce zmobilizowała miejscowych zawodników do tego by powalczyć o medale Starego Kontynentu. W gronie reprezentantów Polski, którzy mieli nadzieje na medal znalazł zawodnik Olimpijczyka Skorzewo – Leszek Zblewski. Utytułowany biegacz, który w przeszłości odnosił sukcesy na arenie międzynarodowej (tytuł akademickiego wicemistrza świata, 5 miejsce na Halowych Mistrzostwach Europy i zwycięstwo w drużynowym Pucharze Europy) teraz świetnie radzi sobie także w rywalizacji weteranów. Udowodnił to także w Toruniu.

W grodzie Kopernika nasz reprezentant rewelacyjnie spisał się najpierw w biegu na 800 m i dzień później w wyścigu na dystansie 1500 m. W obu wyścigach zajął drugie miejsca ulegając jedynie świetnie dysponowanemu Hiszpanowi – Raulowi Aragonowi.

– Była ostra walka. Zawodnicy z mojej kategorii wiekowej wysoko zawiesili poprzeczkę – powiedział Leszek Zblewski po biegu na 800 m. – Hiszpan wygrał dość zdecydowanie. O srebrny medal walczyłem z Węgrem i Niemcem. Udało mi się ich pokonać i ze srebrnym medalem zakończyłem tę rywalizację.

– Te zawody to fajna zabawa. Fakt, że mogę przypomnieć sobie stare czasy, znowu poczuć tą adrenalinę i po długim czasie wystartować na bieżni skłaniają mnie do uczestnictwa w takich zawodach – dodał prezes naszego klubu.

Warto zaznaczyć, że poza medalami Leszek Zblewski mógł cieszyć się także z rekordu Polski w kategorii M40 poprawionego w biegu na 1500 m – 4:09.48.

W najbliższym tygodniu opublikujemy materiał wideo z zawodów.

Galeria zdjęć: EMACI 2015

Wyniki: http://www.fidalservizi.it/risultati/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *