Maraton, triathlon, mityng LA

To był obfitujący w starty weekend. W dniach 14-15 maja reprezentanci Olimpijczyka Skorzewo zanotowali występy na trzech różnych imprezach sportowych. Monika Czapiewska i Daniel Pek pobiegli w Słupsku na mityngu lekkoatletycznym, Damian Wnuk wystartował w maratonie w Gdańsku, zaś Kamil Wołoszyk w olsztyńskim triathlonie.

Startujący w Słupsku na mityngu kwalifikacyjnym Monika Czapiewska i Daniel Pek zajęli wysokie pozycje w biegach na 3000 m. Monika była pierwsza wśród kobiet z czasem 10:15.86, zaś Daniel zajął drugie miejsce w biegu mężczyzn z wynikiem 8:48.92.

Debiutujący w biegu maratońskim Damian Wnuk zajął 58 miejsce w 2. PZU Gdańsk Maratonie (10 pozycja w kategorii M20). Nasz biegacz uzyskał czas 3:03:47, zaledwie o 26 sekund słabszy od rekordu klubu należącego do Macieja Kerszena.

Kamil Wołoszyk, występujący w Elemental Triathlon Olsztyn, zajął na dystansie olimpijskim 28 miejsce z wynikiem 2:16:01. Rezultat ten dał naszemu reprezentantowi 2 miejsce w kategorii wiekowej od 20 do 25 lat. Kamil do pokonania miał 1,5 km pływania + 40 km rowerem i 10 km biegu.

Wyniki: 2. PZU Gdańsk Maraton
Wyniki: Elemental Triathlon Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *