Maratoński debiut Olimpijczyka

Maciej Kerszen został pierwszym maratończykiem w historii Olimpijczyka Skorzewo. Nasz reprezentant w minioną niedzielę pokonał 37. PZU Maraton Warszawski. Poza nim udany start ma za sobą Monika Czapiewska, która zajęła drugie miejsce w II Biegu Gniewskim.

Monika Czapiewska nie zwalnia tempa, co weekend możemy cieszyć się z jej dobrych występów na biegach ulicznych i przełajowych rozgrywanych w całej Polsce. Tym razem nasza reprezentantka wystartowała w Gniewie, w II Biegu Gniewskim, gdzie na dystansie 10 km zajęła drugie miejsce. Zwycięstwo z czasem zaledwie o 7 sekund lepszym od Moniki odniosła Dominika Nowakowska – czołowa polska biegaczka, wielokrotna mistrzyni Polski i finalistka mistrzostw świata w biegu na 5000 m.

Bieg w Gniewie odbył się w sobotę, w niedzielę natomiast wystartował 37. PZU Maraton Warszawski. W stolicy nasze barwy reprezentował Maciej Kerszen, który po raz pierwszy w karierze wziął udział w oficjalnym biegu maratońskim. Niestety debiut zawodnika Olimpijczyka był połowicznie udany. Przez połowę dystansu Maciej biegł zgodnie z planem na wynik 2:45. Niestety później dopadła go kolka, która zmusiła go do wolniejszego biegu. Ostatecznie pierwszy w historii naszego klubu maratończyk uzyskał czas 3:03:21.

Wyniki II Biegu Gniewskiego: http://elektronicznezapisy.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *