Medale Akademickich Mistrzostw Polski [FOTO]

Kolejny biegowy weekend za nami i kolejne sukcesy biegaczy Olimpijczyka na ich koncie. Podobnie jak tydzień z bardzo dobrej strony zaprezentowała Monika Czapiewska, a także dwaj studenci startujący na Akademickich Mistrzostwach Polski – Maciej Kerszen i Kamil Wołoszyk.

Najważniejszym startem w tej części sezonu dla Moniki Czapiewskiej będą Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w biegu na 10000 m, które w najbliższą sobotę 23 kwietnia odbędą się w Postominie. Ostatnim startem przed tym biegiem był natomiast sobotni bieg w ramach Grand Prix Lęborka, w którym nasza zawodnika zajęła drugie miejsce. Lepsza od Moniki na dystansie 4 km okazała się jedynie finalistka Mistrzostw Świata i wielokrotna mistrzyni Polski – Dominika Nowakowska. Trzecie miejsce zajęła Ewelina Paprocka.

Dobry występ w minioną sobotę zanotowali także Maciej Kerszen i Kamil Wołoszyk, którzy wzięli udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych. Obaj nasi biegacze wrócili z Łodzi z medalami wywalczonymi w klasyfikacji drużynowej. Maciej ze złotym w kategorii Uniwersytetów (jako reprezentant Uniwersytetu Gdańskiego), natomiast Kamil ze srebrem wywalczonym w tej samej kategorii razem z kolegami z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Zdjęcia AK-ska Photography
Wyniki: Akademickie Mistrzostwa Polski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *