Ostatnie szlify przed Igrzyskami

Do najważniejszego startu Daniela Peka w tym roku pozostało niewiele czasu. Już w połowie września podopieczny Leszka Zblewskiego powalczy w Rio de Janeiro o kolejny w swojej karierze medal Igrzysk Paraolimpijskich. Trzymajmy kciuki za naszego reprezentanta!

Zawodnik Olimpijczyka Skorzewo ma za sobą dwutygodniowy obóz w Szklarskiej Porębie. Na miejscu razem z Moniką Czapiewską i trenerem Leszkiem Zblewskim wykonywał ostatnie mocne treningi mające mu przynieść sukces w Brazylii. W tej chwili Daniel jest już na miejscu (31 sierpnia miało miejsce ślubowanie) i czeka na swój start. Ten najważniejszy, czyli finałowy bieg na 1500 m odbędzie się 13 września o godzinie 10:10 czasu lokalnego i 15:10 czasu polskiego.

Przypomnijmy, że w Rio de Janeiro Daniel bronić będzie srebrnego medalu Igrzysk Paraolimpijskich, który przed czterema laty wywalczył w Londynie. Mamy nadzieję, że w tym roku Daniel co najmniej powtórzy to osiągnięcie.

Niech dobrym zwiastunem dla Daniela będzie dobry występ Moniki Czapiewskiej, która po wspólnie spędzonym obozie w miniony weekend odniosła zwycięstwo w IV Kolbudzkiej 10. Dla Moniki to kolejne zwycięstwo w cyklu Kaszuby Biegają, dzięki czemu nasza biegaczka zmierza po triumf w klasyfikacji generalnej. To także dobry prognostyk przed półmaratonem, który zawodniczka planuje w październiku.

Wyniki IV Kolbudzkiej 10: https://elektronicznezapisy.pl/event/186/results.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *