Trwają przygotowania

Zblewski, Czapiewska i Pek

Zima to trudny okres dla biegaczy. Brakuje startów, a warunki pogodowe nie ułatwiają treningów. Nasi najlepsi zawodnicy nie zważają jednak na ciężki okres i intensywnie pracują nad swoją formą na najbliższe zawody. Monika Czapiewska, Daniel Pek i Leszek Zblewski – o startach tych zawodników powinniśmy niedługo usłyszeć.

Monika Czapiewska przebywa obecnie na zgrupowaniu kadry województwa pomorskiego w Muszynie. Przygotowuje się tam do startu w Mistrzostwach Polski Juniorów w biegach przełajowych. Monika, która w ubiegłym roku podczas mistrzostw kraju w Szczecinie zajęła 20 miejsce, wcześniej wystartuje w Mistrzostwach Okręgu w Tczewie, gdzie bronić będzie złotego medalu wywalczonego przed rokiem w Sztumie.

Daniel Pek wyjeżdża na obóz do Spały, gdzie będzie przygotowywał się do Halowych Mistrzostw Europy INAS, które odbędą się Istambule (Turcja) w połowie marca. Daniel będzie startował tam na dystansie 800 m i w sztafecie 4x 400 m.

Trener Leszek Zblewski przygotowuje się do startu w Halowych Mistrzostwach Polski Weteranów (Spała, 2 marca). Mimo dwutygodniowej przerwy w treningu, spowodowanej chorobą, ma nadzieję na dobry start na dwóch dystansach: 400 i 1000 m, na których będzie bronił tytułów wywalczonych przed rokiem.


Kalendarz najważniejszych startów naszych reprezentantów:

  • 2 marca – Halowe Mistrzostwa Polski Weteranów,
  • 2 marca – Mistrzostwa Okręgu Juniorów,
  • 10 marca – Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych,
  • 13-18 marca – Halowe Mistrzostwa Europy INAS.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *