Wojewódzkie mistrzostwa w pływaniu

W sobotę (30 listopada) odbyły się w Kościerzynie wojewódzkie Igrzyska i Gimnazjada w pływaniu. Na wspomnianych zawodach rewelacyjnie spisała się Paulina Pierzgalska, uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej w Skorzewie, która zdobyła srebrny medal na dystansie 25 m stylem klasycznym w kategorii klas I-IV, natomiast w wyścigu na 25 m stylem grzbietowym uplasowała się na 12 miejscu. Medal Pauliny jest pierwszym medalem z wojewódzkich zawodów pływackich w historii Skorzewa i Gminy Kościerzyna.

Bardzo dobrze spisał się także Paweł Zblewski, uczeń V klasy tej samej szkoły, zajął 20 miejsce na 50 m w stylu grzbietowym i 21 miejsce w stylu klasycznym w kategorii klas V-VI. Biorąc pod uwagę , że nasz zawodnik walczył ze starszymi o rok kolegami występ należy zaliczyć do udanych. Poprawił swoje rekordy życiowe o ponad 2 sekundy, a w swoim roczniku zajął odpowiednio 6 i 4 miejsce.

Przypominamy, że Paulina i Paweł na co dzień trenują pływanie w sekcji OLIMP Swim pod okiem trenera Piotra Łazaronka. Gratulujemy młodym pływakom, trenerowi i rodzicom oraz życzymy dalszych sukcesów!

Wyniki: 25 m, 50 m
Galeria zdjęć: Wojewódzkie Igrzyska w pływaniu indywidualnym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *