Wspaniały występ na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski

W dniach od 30 czerwca do 2 lipca w Szczecinie odbywały się 51. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski, w których znakomicie spisali się nasi zawodnicy z sekcji osób z niepełnosprawnościami. W sumie reprezentanci Olimpijczyka zdobyli 12 medali!

W pierwszym dniu zawodów po złoto sięgnął Daniel Pek, zwyciężając rywalizację w biegu na 400m w klasie T20. W tym samym biegu brązowy medal wywalczył Adrian Bielski. Ponadto w rywalizacji na tym samym dystansie w kategorii T35-38 srebro zdobył Damian Żołądek.

W konkursach pchnięcia kulą, wśród kobiet, srebrny medal wywalczyła Faustyna Kotłowska, bijąc rekord życiowy, a brązowy medal w rywalizacji mężczyzn zdobył Łukasz Walczak.

Bardzo dobrze zaprezentował się także w konkursie rzutu dyskiem w klasie F55 Robert Hinc, który wywalczył 7 miejsce, bijąc przy tym rekord życiowy. Po pierwszym dniu UKS Olimpijczyk zajmował 3 miejsce w klasyfikacji medalowej.

Drugi dzień przyniósł lekkoatletom ze Skorzewa kolejne medale. W biegu na 1500m złoto zdobył niezawodny Daniel Pek, a za nim na trzecim miejscu finiszował Amadeusz Reiss. Faustyna Kotłowska ponownie stanęła na drugim stopniu podium, tym razem w rywalizacji w rzucie dyskiem. W biegu na 100m brązowy medal wywalczył Damian Żołądek, a w konkursie rzutu oszczepem także brązowy krążek wywalczył Maciej Jutrzonka. Na zakończenie drugiego dnia zawodów drużyna Olimpijczyka sięgnęła po złoto w sztafecie 4x100m w składzie: Adrian Bielski, Damian Żołądek, Piotr Kiełpin i Daniel Pek.

W trzecim, ostatnim dniu zawodów w Szczecinie w rywalizacji na 200m brązowy medal wywalczył Damian Żołądek.

To były bardzo udane i pod względem liczby medali rekordowe mistrzostwa. Nigdy nasz klub nie był tak wysoko w klasyfikacji medalowej. Zajęliśmy w ostatecznym zestawieniu 7 miejsce na 34 sklasyfikowane kluby. Gratulacje należą się wszystkim zawodnikom, trenerom Leszkowi Zblewskiemu i Dawidowi Żołądkowi oraz rodzicom i wolontariuszom, którzy na co dzień współpracują z sekcją lekkoatletyczną Olimpijczyka dla osób z niepełnosprawnościami.

Wielkie podziękowania należą się sponsorom i partnerom, bez których nie udałoby się osiągnąć tego sukcesu. Należą do nich: Gmina Kościerzyna, Powiat Kościerski, Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START, VISLINE, EKO-PIL, Pomorskie Zrzeszenie LZS, Stowarzyszenie Rehabilitacyjno-Sportowe „SZANSA START GDAŃSK”, PB GÓRSKI, Rehcenter, NANDRUK, Kruszywa Polskie, BUDKON.

Przed nami teraz przerwa wakacyjna, ale pod koniec sierpnia wracamy z regularnymi treningami. Zapraszamy chętne osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności, które chciałyby dołączyć do naszej grupy i przeżyć sportową przygodę.

Galeria zdjęć: https://photos.google.com/share/AF1QipOVTcjnLhFzfMFuG1IUTwu6b_NzfuEhvll1HuAGR64ZcHkfSgljEGrx40yhA-LSWA?key=b0UwamI5dFF0YmRWQ3NxVkE1NlZXYXVFTERyVkdR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *