Zblewski podwójnym mistrzem Polski

Leszek Zblewski

Leszek Zblewski i Daniel Pek (startujący poza konkurencją) w sobotę wzięli udział w 22. Halowych Mistrzostwach Polski Weteranów. Lekkoatleci ze Spały wrócą z dwoma złotymi medalami. Oba wywalczył Zblewski, który triumfował w biegach na 400 i 1000 metrów.

Reprezentant Powiatu Kościerskiego już od kilku lat tradycyjnie z powodzeniem startuje podczas mistrzostw kraju weteranów. Leszek Zblewski, zawodnik i prezes klubu Olimpijczyk Skorzewo sięgnął po złote medale na 400 i 1000 m po raz trzeci z rzędu. Nauczyciel z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Kościerzynie i Zespołu Szkół w Skorzewie potwierdził, że mimo choroby, która na dwa tygodnie wykluczyła go z treningów wciąż jest najlepszym biegaczem w Polsce w swojej kategorii wiekowej.

Dobry występ odnotował także Daniel Pek. Wicemistrz Igrzysk Paraolimpijskich skorzystał z możliwości startu w Spale na 400 i 1000 m. Na obu dystansach poprawił rekordy życiowe co jest bardzo dobrym prognostykiem przed startem zawodnika Olimpijczyka Skorzewo na Halowych Mistrzostw Europy INAS, które w dniach od 13 do 18 marca odbędą się w Stambule. Daniel powalczy tam o zwycięstwo w biegu na 800 m i sztafecie 4x 400 m.

Monika Czapiewska

Warto dodać, że inna zawodniczka z naszego klubu dobrze wypadła także podczas sobotnich Mistrzostw Okręgu w biegach przełajowych w Tczewie. Monika Czapiewska dość zdecydowanie wygrała w biegu juniorek na 3000 m.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *