Rekordowe Biegi Uliczne!

Rekordowe pod wieloma względami były VIII Biegi Uliczne pamięci Jana Pawła II, które w minioną sobotę 4 czerwca odbyły się w Skorzewie. Rekord padł w liczbie startujących zawodników, a także wśród wyników uzyskiwanych przez zwycięzców.

Ósma edycja biegów ulicznych w Skorzewie organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy Olimpijczyk Skorzewo po raz kolejny przyciągnęła na start kilkuset biegaczy z całego województwa pomorskiego. Nie zabrakło wśród nich utytułowanych zawodników mających na swoim koncie starty w imprezach międzynarodowych. Wystarczy wspomnieć, że zwycięzcami biegu zostali Łukasz Kujawski – wielokrotny medalista mistrzostw Polski i Dominika Nowakowska – finalistka mistrzostw świata w biegu na 5000 m. Oboje swoimi wynikami poprawili rekordy trasy w biegu głównym na 5 km.

WYNIKI BIEGU GŁÓWNEGO
WYNIKI BIEGÓW DLA DZIECI

Najlepszymi zawodnikami Olimpijczyka okazali się Daniel Pek i Monika Czapiewska, którzy w klasyfikacji generalnej zajęli drugie miejsca. W sumie biegu głównym udział wzięło ponad 160 osób. Dodatkowo w biegach dla dzieci wystartowało ok. 200 dzieci.

Zwycięzcami kategorii rodzinnej zostali Kosiccy ze Słupska (5 pkt.), drugie miejsce zajęli Wojciechowscy z Bytowa (11 pkt.), zaś trzecie rodzina Klasa z Mściszewic (16 pkt.). Najlepszą rodziną ze Skorzewa była rodzina Peplińskich (26 pkt.).

Nagrodę specjalną w postaci kursu na prawo jazdy AM (motorower) od RONDO BIS wygrał Nikodem Politowski (Gimnazjum w Skorzewie), zaś kurs prawa jazdy kat. B – Daniel Pek , najlepszy z powiatu. Ponadto nagrodę główną, TV 40″ ufundowany przez Kościerskie Centrum Edukacji Vademecum wylosowała Patrycja Kuklińska ze Skorzewa.

Galeria zdjęć: 8. Biegi Uliczne w Skorzewie – część I
Galeria zdjęć: 8. Biegi Uliczne w Skorzewie – część II

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *