V Bieg do Pustego Grobu

W Poniedziałek Wielkanocny 10 kwietnia 2023 roku o 6:30 wystartował V Bieg do Pustego Grobu w Skorzewie. W tym roku na 6,5km trasę wyruszyła rekordowa liczba 112 uczestników, którzy w formie rekreacyjnej, bez rywalizacji sportowej pokonywali trasę biegiem lub marszem.

Najszybciej na metę, która zlokalizowana była pod kościołem parafialnym w Skorzewie, dotarli Marian Stenka i Mariusz Miński z Akademii Biegowej Kościerzyna. Najszybszą panią na mecie okazała się Anna Serkowska z Kartuz. W naszym biegu wszyscy uczestnicy są zwycięzcami, każdy kto dotarł do mety, otrzymał piękny pamiątkowy medal. Zawodnicy na mecie zostali pokropieni wodą święconą w ramach śmigusa-dyngusa, przez Proboszcza Parafii Skorzewo, księdza Aleksandra Dziadowicza.

Tegoroczny Bieg do Pustego Grobu brał udział we wdrażaniu „Rekomendacji ekologicznych – Jak zorganizować wydarzenie sportowe zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju” Projektu #SforAE. Dzięki temu uczestnicy naszego wydarzenia otrzymali na mecie bezpłatne napoje izotoniczne w limitowanej serii aluminiowych puszek Każda Puszka Cenna. Przez cały czas trwania wydarzenia prowadziliśmy zbiórkę pustych puszek, zachęcając uczestników do właściwego postępowania ze zużytymi opakowaniami i przekazując je do recyklingu.

Nasza impreza została także dofinansowana przez Pomorskie Zrzeszenie LZS ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Każdego roku staramy się, aby nasz bieg miał też wymiar charytatywny. Środki zebrane od uczestników w tej edycji trafią do kościerskiego Hospicjum a kwotę, jaką udało się zebrać to 1300 zł.

Dziękujemy uczestnikom i wszystkim osobom i instytucjom wspierającym za to, że jesteście co roku z nami i tworzycie niepowtarzalną atmosferę naszej imprezy!

Linki do galerii zdjęć:
Część 1 (fot. Leszek Zblewski): https://photos.app.goo.gl/BJSsxy39c6qHRkKDA

Część 2 (fot. Dawid Górny): https://photos.app.goo.gl/gQsSQRRMGbny2nex6

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *