VII Biegi Uliczne w Skorzewie z nami!

VII Biegi Uliczne pamięci Jana Pawła II przeszły do historii. W sobotniej imprezie udział wzięło kilkuset fanów biegania z całego województwa pomorskiego, w tym aż 115 w biegu głównym. To nowy rekord frekwencji.

Tegoroczne biegi uliczne w Skorzewie, tradycyjnie organizowane przez UKS Olimpijczyk Skorzewo, przyciągnęły na start sporą grupę biegaczy, którzy wystartowali w aż 11 biegach na różnych dystansach. W najważniejszym i zarazem najdłuższym wyścigu pobiegło blisko 120 osób, to o ok. 30 osób więcej niż przed rokiem.

Zwycięstwa w biegu głównym na dystansie 5 km odnieśli obrońca tytułu – Tadeusz Zblewski z Baszty Bytów i zawodniczka Olimpijczyka – Monika Czapiewska. Reprezentanci Olimpijczyka Skorzewo zajęli w sumie aż trzy miejsca na podium w klasyfikacji open kobiet i mężczyzn. Poza Moniką w czołówce uplasowali się także Kamil Wołoszyk i Damian Wnuk – odpowiednio drugi i trzeci zawodnik na mecie.

WYNIKI BIEGU GŁÓWNEGO | WYNIKI BIEGÓW DLA DZIECI

Największym szczęśliwcem okazał się Marcin Helta, który wylosował LAPTOPA ufundowanego przez KCE Vademecum. Warto dodać, że Marcin na co dzień jest trenerem młodych piłkarzy Olimpijczyka i pierwszy raz wystartował w biegach ulicznych.

Sponsorzy i partnerzy:

Gmina Kościerzyna
Zakład Sportu, Kultury i Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
VISLINE sp. z o.o.
Kaszubskie Centrum Edukacji VADEMECUM
EKO-PIL
Bank Spółdzielczy w Kościerzynie
Nadleśnictwo Kościerzyna
BOKER Market Budowlany
OKTAN Stacje Paliw
Auto Handel pod Skorzewo
Aqua Centrum
Kompleks Szarlota
Fundacja RACAL

Patroni Medialni:

Dziennik Bałtycki
Radio Gdańsk
PomorzeBiega.pl
Telewizja Kaszuby

Podziękowania dla Policji, Straży Gminnej, OSP w Skorzewie oraz wolontariuszy i wszystkich osób pomagających w organizacji biegów. Dzięki!

Galeria zdjęć: SportowaKoscierzyna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *