Daniel ze srebrem Mistrzostw Europy [AKT.]

Nasi lekkoatleci kontynuują tourne’e po Europie. Tym razem dwójka reprezentantów Olimpijczyka z bardzo dobrej strony pokazała się na Mistrzostwach Europy rozgrywanych podczas INAS Summer Games w Paryżu. We wtorek Daniel wywalczył srebro w biegu na 1500m, natomiast w poniedziałek Łukasz Walczak zajął 5 miejsce w pchnięciu kulą.

Daniel po raz kolejny w swojej karierze potwierdził, że należy do ścisłej czołówki światowej. W Paryżu w finałowym biegu na 1500m uległ jedynie Ukraińcowi Pavlo Volkuievichowi, dzięki czemu odbrał srebrny medal Mistrzostw Europy INAS.

Nieco gorzej poszło Danielowi w biegu na 800m rozegranym w piątek. Nasz reprezentant w finałowym wyścigu zajął czwarte miejsce z czasem 1:57.35. Zwyciężył Portugalczyk Sandro Baessa z wynikiem 1:55.73.

 

 

Start w Paryżu pozytywnie wspominać będzie Łukasz Walczak. W swoim debiucie na imprezie międzynarodowej zajął piąte miejsce w konkursie pchnięcia kulą. Pierwotnie Łukasz miał wystartować także w konkursie rzutu dyskiem, niestety nie został on zgłoszony do tej konkurencji.

Rozpoczęta w poniedziałek rywalizacja lekkoatletów w ramach mistrzostw Europy trwała od poniedziałku do piątku. Podczas tych kilku dni  Polacy wywalczyli cztery medale co złożyło się na czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej.

Wyniki: http://inas-summer-games-2018.engagements.fr/

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *