Faustyna Mistrzynią Europy!

We wtorek 1 czerwca rozpoczęły się w Bydgoszczy Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Już w pierwszym dniu w sesji porannej świetnie wystartowała Faustyna Kotłowska, która w rzucie dyskiem w kategorii F64 wywalczyła złoty medal.

Fot. Bartłomiej Zborowski, Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych Start

Nasza zawodniczka rzutem na odległość 34,58m ustanowiła nowy rekord mistrzostw. Warto przypomnieć, że w swoim debiucie na mistrzostwach Europy w 2018 roku w Berlinie roku Faustyna wywalczyła brązowy medal.
Kolejnym etapem sezonu dla Faustyny będą już bezpośrednie przygotowania do najważniejszej imprezy roku, Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio.

W drugim dniu Mistrzostw, Europy w konkursie pchnięcia kulą kategorii F20, wystartował Łukasz Walczak i wywalczył 11 miejsce, uzyskując nowy rekord życiowy 11,46m.

W piątek wieczorem start na swoim koronnym dystansie 1500m w kategorii T20 zanotował Daniel Pek. Nasz najbardziej utytułowany zawodnik zajął trzynaste miejsce.

Niestety okazało się, że nie da się oszukać organizmu. Daniel od 3 tygodni borykał się z najpierw z zapaleniem gardła, które przeszło w zapalnie zatok. Z powodu braków treningowych na mistrzostwach Polski wybraliśmy starty na krótszym dystansie 400m . Nie udało się nadrobić zaległości, a problemy z zatokami nie ustąpiły – powiedział Leszek Zblewski, trener Daniela. – Daniel podjął walkę o jak najlepszy wynik i do 1000m biegł dobrze ,pilnując faworyta, Rosjanina Robotnickiego, ale niestety wtedy zaczęły się problemy z utrzymaniem tempa.

Mamy nadzieję, że Daniel szybko wróci do zdrowia i rozpocznie przygotowania do najważniejszego startu w tym sezonie – Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *