Klasyfikacja Grand Prix po 3 biegach

Monika Czapiewska i Tadeusz Zblewski już po trzech biegach zapewnili sobie zwycięstwo pierwszym biegowym Grand Prix Ziemi Kościerskiej. Tadeusz triumfował dzięki trzem zwycięstwom, natomiast Monika dzięki wygranym w Garczynie i Skorzewie oraz zajęciu drugiego miejsca w Będominie.

Biegowe Grand Prix Ziemi Kościerskiej to nowość w sportowym kalendarzu pomorza. Całoroczny cykl składający się z czterech biegów organizowanych w powiecie kościerskim: Biegu Morsa, Biegów Ulicznych w Skorzewie, Biegu Mazurka i Biegów Kościerskich cieszy się sporą popularnością. W trzech dotychczas organizowanych biegach udział wzięło ponad 400 osób.

W ramach cyklu do rozegrania pozostał 5-kilometrowy bieg organizowany 10 października podczas XXI Kościerskich Biegów Ulicznych w Kościerzynie. Będzie miał on decydujące znaczenie dla kształtu końcowej klasyfikacji Grand Prix, choć nie wpłynie na zmiany na pozycji liderów wśród kobiet i mężczyzn ponieważ pierwsze miejsca w klasyfikacji open zapewnili już sobie Tadeusz Zblewski i Monika Czapiewska. 

Aktualna czołówka klasyfikacji wśród kobiet:

1. Monika Czapiewska (3 starty) – 4 punkty
2. Joanna Sowa (3 starty) – 23 punkty
3. Iwona Kwiatkowska (3 starty) – 34 punkty

Szanse na znalezienie się na podium mają jeszcze Weronika Lizakowska, Monika Stawarz i Hanna Muerau-Nowicka, które dotychczas wystartowały w 2 biegach i zgromadziły odpowiednio 6, 7 i 23 punkty.

Wśród mężczyzn czołówka przedstawia się następująco:

1. Tadeusz Zblewski (3 starty) – 3 punkty
2. Damian Wnuk (3 starty) – 8 punktów
3. Dariusz Guzowski (3 starty) – 13 punktów

Tutaj szansę na wskoczenie na podium ma jeszcze Patryk Serkowski, który dotychczas startował jedynie w Garczynie i Będominie.

Zobacz pełną klasyfikację Grand Prix po trzech biegach (pliki w formacie xls):

KOBIETYMĘŻCZYŹNI

Regulamin Grand Prix znajdziecie w zakładce Biegowe Grand Prix Ziemi Kościerskiej.

O końcowej klasyfikacji we wszystkich kategoriach decyduje łączna liczba punktów zgromadzona w trzech najlepszych startach, według zasady, czym mniejsza liczba punktów tym wyższe miejsce. Przy równej liczbie punktów decyduje kolejność na mecie w ostatnim biegu.

W ramach Grand Prix Ziemi Kościerskiej prowadzone są następujące klasyfikacje:
1. Generalna kobiet i mężczyzn 
2. Kategorie wiekowe:
Mężczyźni: do 19 lat, 20-29, 30-39, 40-49, 50-59, 60-69, 70-79, 80+
Kobiety: do 19 lat, 20-29, 30-39, 40-49, 50-59, 60+

Koordynatorem cyklu jest Prezes UKS Olimpijczyk – Leszek Zblewski. Bieżące informacje na temat Grand Prix znajdziecie na: facebook.com/gpxkoscierzyna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *