Medalowy weekend paralekkoatletów UKS Olimpijczyk

Znakomicie spisali się lekkoatleci sekcji osób niepełnosprawnych Olimpijczyka Skorzewo, zdobywając w dniach 21-22 maja aż 12 medali Mistrzostw Polski!

Dwóch zawodników startowało w Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski Juniorów U17 i U20 w Kozienicach. Na tych zawodach 17-letni Maciej Jutrzonka zdobył trzy złote medale, zwyciężając w konkursach pchnięcia kulą, rzutu dyskiem i oszczepem, w każdej konkurencji poprawiając rekordy życiowe. Maciej osiągnął także trzeci wynik całych zawodów. Wśród chłopców w klasyfikacji punktowej RAZA zdobył 454 punkty w pchnięciu kulą, za co otrzymał dodatkowe wyróżnienie. Warto wspomnieć, że Maciej zadebiutował na Mistrzostwach Polski Juniorów dwa lata temu i w swojej kolekcji ma już 5 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe medale.

Kolejnym zawodnikiem, który w Kozienicach spisał się bardzo dobrze, był 17-letni Oskar Wilma, który w rywalizacji na 400m wywalczył srebrny medal i w skoku w dal był trzeci.

W tym samym czasie w Krakowie odbywały się Mistrzostwa Polski „Sprawni Razem” lekkoatletów z niepełnosprawnością intelektualną. W zawodach udział wzięła czwórka zawodników Olimpijczyka.

Nie zawiódł oczekiwań najbardziej utytułowany zawodnik naszego klubu; Daniel Pek, który zdobył dwa złote medale, wygrywając biegi na 400m i 800m. Łukasz Walczak zwyciężył w konkursie rzutu dyskiem i wywalczył srebrny medal w pchnięciu kulą. Wyniki, jakie osiągnęli Daniel i Łukasz dały im przepustkę do startu w reprezentacji Polski w Mistrzostwach Europy VIRTUS, które odbędą się w lipcu w Krakowie.

Znakomicie w Krakowie spisał się także Amadeusz Reiss, który wystartował na mistrzostwach na dystansach 1500m i 5000m zdobywając w debiucie dwa brązowe medale.

Do bogatej kolekcji nasi zawodnicy, Daniel Pek i Piotr Kiełpin, dołożyli srebrne medale, startując w reprezentacji województwa pomorskiego w sztafecie 4x100m.

Wielkie gratulacje należą się przede wszystkim zawodnikom, a także ich trenerom: Leszkowi Zblewskiemu, Dawidowi Żołądkowi oraz Monice Kujawskiej, których praca przyniosła tak wspaniałe efekty.

UKS Olimpijczyk od kilku lat prowadzi treningi lekkoatletyczne dla osób niepełnosprawnych, współpracując z Polskim Związkiem Niepełnosprawnych START, Stowarzyszeniem Rehabilitacyjno-Sportowym „Szansa Start Gdańsk” oraz Pomorskim Związkiem Organizacji Sportu Niepełnosprawnych, dzięki którym sekcja może funkcjonować i się rozwijać.

Wsparcie zapewniają także Gmina Kościerzyna oraz Powiat Kościerski dofinansowując projekty w ramach konkursów w obszarze „Działań na rzecz osób niepełnosprawnych”.

Dziękujemy także naszym sponsorom: VISLINE sp. z o.o. oraz EKO-PIL za wspieranie naszej działalności, to także Wasz sukces!

Serdecznie zapraszamy osoby niepełnosprawne, które chciałyby spróbować swoich sił w lekkiej atletyce, na nasze zajęcia.

Galeria zdjęć: https://photos.google.com/share/AF1QipOGL9EpIbuThTiZnQHzajOkBWQjAWr-AAl4sIRbnMttLikiu1xz8NBgpIorInWkGQ?key=My0zbzA3WEU0VjFPZDNsS3kzWl9xRzYwRTdkcTRB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *