Finał halowej Ligi Małych Mistrzów

Cykl Ligi Małych Mistrzów składał się z sześciu turniejów rozgrywanych na halach sportowych w Gminie Kościerzyna i Lipuszu. W lidze udział wzięły drużyny Olimpijczyka Skorzewo, Santany Wielki Klincz, Kornera Korner, Ceramika Łubiana, KS Skorzewo, Piaski Wąglikowice oraz Wdy Lipusz. Zespoły rywalizowały ze sobą w dwóch rocznikach, 2006-2007 grupa „A” oraz 2008-2009 grupa „B”.

W grupie „A” po pięciu turniejach Wda Lipusz prowadziła jednym punktem przed Olimpijczykiem Skorzewo, w decydującym starciu lepsi okazali się podopieczni Marcina Helty, którzy pokonując tego dnia gospodarzy 1-0 i gromadząc więcej punktów w pozostałych meczach zapewnili sobie ostateczny tryumf w Lidze.

W grupie „B” zawodnicy Olimpijczyka Skorzewo przystępowali do finałowego turnieju z przewagą ośmiu punktów nad drugim w tabeli KS Skorzewo. W bezpośrednim starciu pomiędzy tymi zespołami doszło do podziału punktów, w pozostałych spotkaniach nie doszło do niespodzianek i tym samym młodsi zawodnicy Olimpijczyka utrzymując przewagę zdobyli mistrzostwo.

W każdej grupie wyłoniono też najlepszych strzelców, i tak w roczniku 2006/2007 tytuł króla strzelców zdobył Ksawery Tusk z Wdy Lipusz który strzelił 20 bramek, natomiast w roczniku 2008/2009 bezkonkurencyjny okazał się Igor Kuliński z Olimpijczyka Skorzewo który strzelił 27 bramek.

Kolejne wyróżnienia przyznawali trenerzy, którzy mieli wyłonić najbardziej wartościowych graczy z poszczególnych drużyn.

Wyróżnienia w grupie „B” otrzymali: Alan Zblewski (Ceramik), Mikołaj Małecki (Korner), Julian Wica (KS Skorzewo), Maksymilian Meier (Olimpijczyk), Nikodem Jagiełło (Wda).

Wyróżnienia w grupie „A” otrzymali: Konrad Dułak (Olimpijczyk), Patryk Kulas (Wda), Kajetan Kerlin (Wąglikowice), Wajer Jakub (Santana), Dawid Litwin (Korner).

Ogromne podziękowania należą się organizatorom ligi panu Rafałowi Meier i panu Sebastianowi Kuklińskiemu, wszystkim zaangażowanym rodzicom, sponsorom, a także ZSKiT Gmina Kościerzyna oraz GOKSiR w Lipuszu za udostępnienie obiektów sportowych.

Wyniki
Najlepsi strzelcy
Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *