5 medali w Mistrzostwach Polski Sprawni Razem

Przez dwa dni w Sępólnie Krajeńskim odbywały się Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce „Sprawni Razem” dla sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. Wśród blisko 200 uczestników znalazła się czwórka zawodników naszego klubu. Doświadczeni mistrzowie: Daniel Pek i Łukasz Walczak oraz dwaj debiutanci: Oskar Wilma i Damian Chrapkowski.

Daniel i Łukasz potwierdzili wysoki poziom sportowy, wygrywając swoje konkurencje i zdobywając po dwa tytuły mistrza Polski.

W sobotę Daniel Pek zdecydowanie zwyciężył w biegu na dystansie 400m, natomiast Łukasz Walczak wygrał konkurs pchnięcia kulą. Wielką niespodziankę sprawił Oskar Wilma, który w pierwszym dniu zawodów wywalczył srebrny medal w biegu na 100m w kategorii młodszej do lat 17.

Dobry występ zaliczył także Damian Chrapkowski, który wywalczył 5 miejsce w rzucie oszczepem i 7 w pchnięciu kulą.

W niedzielę zmagania rozpoczął Łukasz Walczak, zwyciężając w rzucie dyskiem. Oskar Wilma był bardzo blisko zdobycia medalu na 200m w kategorii open, ale do miejsca na podium zabrakło 0,28 sek. Ostatecznie został sklasyfikowany na 4 miejscu. Na zakończenie zawodów pewne zwycięstwo na swoim koronnym dystansie 1500m odniósł Daniel Pek. Gratulacje dla zawodników i trenerów!

Dziękujemy wszystkim partnerom za wspieranie naszej sekcji osób niepełnosprawnych: Gminie Kościerzyna, Polskiemu Związkowi Sportu Niepełnosprawnych Start, Stowarzyszeniu Rehabilitacyjno-Sportowemu Szansa Start Gdańsk oraz firmie ECOZET.

Galeria zdjęć: https://photos.app.goo.gl/bAk9om8sUtkxdPSKA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *