7 miejsce Jakuba Makurata na Mistrzostwach Polski U18

Bardzo dobre siódme miejsce zajął Jakub Makurat na Mistrzostwach Polski U18 rozgrywanych w dniach od 28 do 30 lipca we Włocławku. Reprezentant Olimpijczyka swój świetny występ w konkurencji pchnięcia kulą okrasił poprawieniem rekordu życiowego – 16.28.

Jakub najpierw bardzo dobrze zaprezentował się w konkursie eliminacyjnym, który zakończył na czwartej pozycji z nowym rekordem życiowym – 16.28. W finale zawodnik Olimpijczyka uplasował się na siódmej pozycji z rezultatem 16.03.

Nasz najlepszy miotacz wystartował także w eliminacjach rzutu dyskiem, w których zajął 15 miejsce z wynikiem 42.86.

Występ we Włocławku zanotował także Kacper Jaszewski, który zajął 7 miejsce w swojej serii eliminacyjnej biegu na 800m z wynikiem 2:03.39. Ostatecznie zawodnik został sklasyfikowany na 22 miejscu.

Wyjazd i udział w zawodach współfinansowany ze środków Gminy Kościerzyna i Powiatu Kościerskiego.