3 medale Mistrzostw Okręgu Juniorów

3 medale Mistrzostw Pomorza to dorobek zawodników Olimpijczyka, którzy w sobotę (23 stycznia) zainaugurowali halowy sezon 2021.

Halowe Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego Juniorów U20 i Juniorów Młodszych U18 odbyły się w ramach ogólnopolskiego mityngu lekkoatletycznego w Toruniu. Czwórka podopiecznych trenera Leszka Zblewskiego wywalczyła na nich 3 medale i okrasiła swój występ nowymi rekordami życiowymi.

Najbardziej wartościowy wynik osiągnął Jakub Makurat w pchnięciu kulą (5kg). Jego wynik, 14,85m, to nowy rekord życiowy i zarazem kwalifikacja na Mistrzostwa Polski Juniorów U18, które odbędą się w Arenie Toruń w dniach 12-14 lutego.

W Mistrzostwach Okręgu powyższy wynik dał Kubie srebrny medal.

Złoty medal, także w konkurencji pchnięcia kulą (6kg) w kategorii juniorów U20, wywalczył Paweł Zblewski. Wynikiem 11,92m ustanowił rekord życiowy.

Trzeci medal mistrzostw wywalczył Jakub Olszewski, który w kategorii U18, w konkurencji skoku w dal zajął trzecie miejsce.

Ponadto Kacper Jaszewski wywalczył 5 miejsce w biegu na 1000m ustanawiając życiówkę z wynikiem 2:47,04.