Bieg Szpęgawski

Szóste miejsce zajęła Monika Czapiewska w 34. Biegu Szpęgawskim rozegranym w minioną sobotę w Starogardzie Gdańskim. Poza Moniką w Starogardzie wystartowała liczna grupa młodszych reprezentantów Olimpijczyka Skorzewo.

Bieg główny odbywający się na dystansie 5,8 km zdominowany został przez zawodników zagranicznych. Zarówno wśród panów, jak i wśród pań triumfowali reprezentanci Kenii. W czołówce nie zabrakło również zawodników zza wschodniej granicy. W tej międzynarodowej obsadzie Monika Czapiewska uplasowała się na szóstym miejscu i jako druga wśród Polek (lepsza była jedynie Aleksandra Brzezińska).

W biegach młodzieżowych bardzo dobrze spisały się: Amelia Pobłocka – 1 miejsce w biegu klas V-VI i Wiktoria Lubecka 1 miejsce w biegu klas III-IV. Wysokie lokaty zajmowali także: Paulina Pawłowska – 5 miejsce, Patrycja Pawłowska- 5 miejsce, Julita Troka – 6 miejsce, Mateusz Pepliński – 6 miejsce, Julek Wica – 6 miejsce, Dominik Półczyński – 11 miejsce i Julia Kotłowska – 13 miejsce. Wszyscy wymienieni otrzymali za swój występ nagrody, ponieważ organizatorzy nagradzali aż 15 pierwszych osób w każdym biegu.

Kilka osób debiutowało na tego typu zawodach i wszyscy spisali się bardzo dobrze co napawa optymizmem przed kolejnymi zawodami – powiedział Leszek Zblewski, trener zawodników.

Galeria zdjęć: Bieg Szpęgawski
Wyniki: Bieg Szpęgawski

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *