Daniel Pek halowym mistrzem Europy!

Daniel Pek

Daniel Pek odniósł kolejny sukces na międzynarodowej imprezie. Tym razem zdołał wywalczył tytuł Halowego Mistrza Europy INAS w biegu na 800 m. Zawody odbyły się w dniach od 15 do 17 marca w Stambule (Turcja).

Reprezentant Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpijczyk Skorzewo nie dał szans swoim rywalom. Najpierw pewnie zwyciężył w biegu eliminacyjnym, a dzień później w równie dobrym stylu okazał się najszybszy w finałowym biegu na 800 m. Podopieczny trenera Leszka Zblewskiego wystąpił także w biegach sztafetowych 4x 200 m i 4x 400 m czego efektem był brązowy medal wywalczony na tym pierwszym dystansie i srebrny na drugim.

Warto dodać, że sukces Daniela to nie jedyne osiągnięcie naszych biegaczy wywalczone w minionym tygodniu. Bardzo dobry występ zanotowała także Monika Czapiewska, która zajęła drugie miejsce w biegu na 3 km podczas Mistrzostw Polski LZS w biegach przełajowych, które odbyły się w sobotę w Stargardzie Szczecińskim.

Monika i pozostali zawodnicy Olimpijczyka Skorzewo z bardzo dobrej strony zaprezentowali się także dzień później w Garczynie odnosząc zwycięstwa we wszystkich najważniejszych kategoriach II Biegu Morsa:

1 miejsce – Monika Czapiewska (kategoria OPEN kobiet),
1 miejsce – Leszek Zblewski (Kategoria OPEN mężczyzn),
1 miejsce – UKS Olimpijczyk Skorzewo dla najliczniejszej drużyny,
Paulina Pierzgalska – Nagroda dla najmłodszego uczestnika biegu.

Ponadto w naszej drużynie w II Biegu Morsa startowali: Paulina Kurs, Agata Pierzgalska, Ewelina Dułak, Monika Betcher, Patrycja Kozikowska, Natalia Zabrocka, Natalia Wysocka, Martyna Gołuńska, Marcin Stanisławski, Mateusz Kąkol i Piotr Łudzik.