Daniel Pek wicemistrzem świata w Lyonie!

Daniel Pek na trwających w Lyonie Mistrzostwach Świata osób niepełnosprawnych wywalczył srebrny medal! Nasz reprezentant w biegu na 1500 m kategorii T20 uległ jedynie mistrzowi Igrzysk Paraolimpijskich – Irańczykowi Peymanowi Nasiri Bazanjaniemu.

Podopieczny trenera Leszka Zblewskiego rozpoczął wyścig bardzo asekuracyjnie. Biegł w środku stawki czekając na to co zrobią jego najgroźniejsi rywale. Do czołówki zaczął przesuwać się na okrążenie przed końcem, a zdecydowany atak rozpoczął na 250 m do mety. Wówczas wysunął się na prowadzenie, które jednak szybko musiał oddać na rzecz Irańczyka. Niestety, podobnie jak w Londynie, nie udało się pokonać Peymana, mimo to srebrny medal jest dla Daniela ogromnym sukcesem.

Przypomnijmy, że w tym roku Daniel wywalczył już tytuł mistrza świata federacji INAS oraz dwa tytuły wicemistrzowskie w tej samej kategorii na mistrzostwach w Pradze, a także zajął pierwsze miejsce na Halowych Mistrzostwach Europy w Stambule.