Daniel Pek znów najlepszy!

Zaledwie dwa tygodnie po wywalczeniu złotego medalu Mistrzostw Świata INAS Daniel Pek znów osiągnął duży sukces. Tym razem reprezentantowi Olimpijczyka Skorzewo udało się zwyciężyć w biegu na 1500 m rozegranym w ramach prestiżowego mityngu lekkoatletycznego IPC Athletics Grand Prix w Birmingham.

W Wielkiej Brytanii Daniel po raz kolejny pokonał swoich najgroźniejszych rywali: Rafała Korca i Portugalczyka Sameula Freitasa. Podopieczny trenera Leszka Zblewskiego uzyskał czas 4:03.89.

Zawody odbyły się w przeddzień mityngu Diamentowej Ligi, w którym wystartują światowe gwiazdy lekkoatletyki z Brytyjczykiem Mo Farahem na czele.

Przypomnijmy, że kolejny ważny start wicemistrza Igrzysk Paraolimpijskich czeka już pod koniec lipca we francuskim Lyonie. Wówczas Daniel walczyć będzie o medale Mistrzostw Świata IPC (Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego). Zawodnik do tych zawodów będzie się przygotowywał na obozie w Cetniewie.

1500 m T20
1. Daniel Pek (Polska) – 4:03.89
2. Rafał Korc (Polska) – 4:04.38
3. Samuel Freitas (Portugalia) – 4:04.90
4. Stephen Morris (Wielka Brytania) – 4:05.71
5. Owen Miller (Wielka Brytania) – 4:05.95
6. Andrew Kaar (Wielka Brytania) – 4:13.72

Mamy nadzieję, że po powrocie Daniela uda się nam przekazać więcej informacji z sobotnich zawodów oraz dołączyć galerię zdjęć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *