Daniel wygrywa w Londynie

Stolica Wielkiej Brytanii to dla Daniela Peka bardzo dobre miejsce. To w Londynie nasz zawodnik wywalczył srebrny medal Igrzysk Paraolimpijskich w 2012 roku, to tu kilka dni temu zwyciężył także w biegu na 400 m rozegranym w ramach Grand Prix IPC.

Daniel swój triumf zawdzięcza świetnemu finiszowi. Co niespotykane na tym dystansie jeszcze nasz zawodnik jeszcze na 100 m przed metą zajmował 6 pozycję, jednak dzięki niebywałej końcówce zdołał wyprzedzić wszystkich rywali i cieszyć się ze zwycięstwa.

Filmik z biegu Daniela można zobaczyć na naszym profilu na facebooku: facebook.com/olimpijczyk

400 m mężczyzn
1. Daniel Pek (Polska) – 51.61
2. Michael Murray (USA) – 51.67
3. Mohammed Sharahili (Arabia Saudyjska) – 51.79
4. Paul Davidson (Wielka Brytania) – 51.84
5. Nasharuddin Mohd (Malezja) – 52.15
6. Shota Ishida (Japonia) – 52.70
7. Earl McCrae (Wielka Brytania) – 61:08

Zawody odbyły się w niedzielę 26 lipca na Stadionie Olimpijskim, dzień po mityngu Diamentowej Ligi. Dzięki temu Daniel mógł spotkać i zrobić sobie zdjęcie z wieloma gwiazdami światowej lekkoatletyki – m.in. z mistrzem olimpijskim z Londynu – Davidem Rudishą, a także utytułowanym średniodystansowcem – Bernardem Lagatem (zdjęcia poniżej).

Podopieczny Leszka Zblewskiego przy okazji wspiera akcję #takdlario, której celem jest wywalczenie transmisji transmisji Igrzysk Paraolimpijskich w Telewizji Polskiej. Wejdź na www.takdlario.pl oddaj swój głos poparcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *