Daniel ze Złotym Krzyżem Zasługi!

W środę 5 października w Warszawie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyznał odznaczenia państwowe reprezentantom Polski na Igrzyskach Olimpijskich i Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Wśród odznaczonych znalazł się Daniel Pek.

Daniel za osiągnięcia sportowe i promowanie Polski na arenie międzynarodowej odznaczony został Złotym Medalem Zasług. Przypomnijmy, że zawodnik Olimpijczyka Skorzewo na minionych Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro wywalczył srebrny medal w biegu na 1500 m w klasie niepełnosprawności T20.

Ogromne podziękowania za ten wysiłek, za wspaniałe wyniki i za tę wielką radość, dumę i satysfakcję, którą przynieśliście państwo nam, to znaczy całemu polskiemu społeczeństwu, wszystkim Polakom, nie tylko tym w kraju, ale także tym mieszkającym za granicą – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Srebrny Krzyż Zasługi za osiągnięcia w pracy szkoleniowej i trenerskiej miał otrzymać również Leszek Zblewski, trener Daniela. Niestety ze względu na operację i pobyt w szpitalu trener musiał zrezygnować ze spotkania z Prezydentem PR.

Więcej informacji: http://www.prezydent.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *