Faustyna Kotłowska wicemistrzynią Świata!

Znakomicie spisała się Faustyna Kotłowska w Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Paryżu, zdobywając srebrny medal w konkursie rzutu dyskiem!

Fot. Bartłomiej Zborowski/Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych Start

Konkurs rzutu dyskiem kobiet w klasie startowej F64 rozpoczął się we wtorek, 11 lipca. Już w pierwszym rzucie mieszkanka Małego Klincza uzyskała wynik 38,24m (najlepszy wynik w sezonie), który dawał jej drugą lokatę. W czwartej kolejce Faustyna poprawiła swój najlepszy rezultat, uzyskując 38,58m, dzięki czemu umocniła się na drugim miejscu i dzięki temu zdobyła srebrny medal. Zwyciężczyni, Yao Juan z Chin uzyskała 41,66m, a trzecia zawodniczka Samantha Heyison z USA rzuciła 37,84m.

2023.07.11 Paryż World Para Athletics Championships – Paris’23 fot. Bartłomiej Zborowski

Zdobywając srebrny medal, nasza zawodniczka uzyskała tym samym kwalifikację na przyszłoroczne Igrzyska Paraolimpijskie, które także odbędą się w Paryżu. To największy sukces w jej dotychczasowej karierze.

Faustyna studiuje fizjoterapię na Wydziale Kultury Fizycznej poznańskiej AWF w Gorzowie Wielkopolskim. Tam też na co dzień trenuje z trenerem Zbigniewem Lewkowiczem w GZSN Start Gorzów Wielkopolski.

2023.07.11 Paryż World Para Athletics Championships – Paris’23 fot. Bartłomiej Zborowski

Gratulujemy zawodniczce i trenerowi wspaniałego sukcesu! Trzymamy kciuki za drugi start Faustyny w Paryżu, którym będzie konkurs pchnięcia kulą. Start w sobotę, 15 lipca o godzinie 9:04.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *