Leszek Zblewski uhonorowany Srebrnym Krzyżem Zasługi

W czwartek (5 grudnia) w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się Gala 1. Plebiscytu Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego na sportowca roku. Podczas gali Srebrnym Krzyżem Zasługi został uhonorowany Leszek Zblewski.

Swoją obecnością galę uświetniło wiele znakomitych osób w tym Prezydent RP Andrzej Duda i nowa Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Na początku uroczystości Prezydent wręczył oznaczenia państwowe osobom związanym ze sportem osób niepełnosprawnych. Wśród nich znalazł się trener naszego klubu – Leszek Zblewski, który został uhonorowany Srebrnym Krzyżem Zasługi za wybitne osiągnięcia w pracy szkoleniowej i trenerskiej, za zasługi dla rozwoju i upowszechniania sportu.

Przypomnijmy, że w 2013 roku nasz trener otrzymał Brązowy Krzyż zasługi z rąk Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

 

 

W dalszej części wieczoru wręczono nagrody dziesięciu najlepszym zawodnikom w 1. Plebiscycie Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego na sportowca roku. Wśród nagrodzonych zawodników nie znalazła się Faustyna Kotłowska. Mimo to sama obecność wśród 20 nominowanych zawodników to wielki sukces 18-latki.

Więcej informacji: https://www.prezydent.pl/aktualnosci/ordery-i-odznaczenia/art,505,prezydent-uhonorowal-asluzonym-dla-rozwoju-i-upowszechniania-sportu-osob-niepelnosprawnych.html

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *