Łukasz Walczak Wicemistrzem Europy

W dniach 16-24 lipca w Krakowie odbywały się VIRTUS European Summer Games, w ramach których rozgrywane były Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. Wśród kilkuset zawodników z 18 krajów wystąpiło dwóch naszych zawodników.

Znakomicie spisał się Łukasz Walczak, zdobywając dwa srebrne medale. Podopieczny trenera Leszka Zblewskiego już w pierwszym dniu rywalizacji lekkoatletów sięgnął po srebro w konkursie pchnięcia kulą, ustanawiając rekord życiowy 12,07m. Kilka dni później w rywalizacji w rzucie dyskiem także zdobył srebrny medal. Jest to wielki sukces Łukasza, który systematyczne ciężkie treningi łączy z pracą zawodową.

Daniel Pek, drugi z naszych zawodników, niestety nie zaliczy tych mistrzostw do udanych. Borykając się z urazem kolana Daniel, wywalczył 4 miejsce w biegu na 1500m, a ze startu na 800m musiał zrezygnować ze względu na kontuzję.

Warto dodać, że reprezentacja Polski w tych Mistrzostwach Europy zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej oraz punktowej.

Gratulujemy zawodnikom i trenerowi i życzymy powodzenia w kolejnych startach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *