Mistrzostwa Polski U16

W niedzielę zakończyły się Mistrzostwa Polski U16, które w dniach od 21 do 22 września odbywały się w Tarnowie. Start czwórki naszych zawodników należy uznać za udany. 

Bardzo dobrze spisał się Kuba Makurat, który zajął 11 miejsce w rzucie dyskiem z wynikiem 45,22m oraz 12 miejsce w pchnięciu kulą z nowym rekordem życiowym 12,26m. W konkursie rzutu dyskiem Kubie niewiele zabrakło by awansować do finałowej ósemki i walczyć o lepszy wynik. W rankingu przed mistrzostwami Kuba był 18 w kuli i 14 w dysku.

Rekord życiowy poprawił też Kacper Jaszewski zajmując 3 miejsce w swojej serii na 1000m. Z wynikiem 2:52,07 Kacper został sklasyfikowany na 23 miejscu w klasyfikacji generalnej. Na mistrzostwa jechał z 31 wynikiem.

Amelia Pobłocka zajęła 21 miejsce z wynikiem 3:12,93 na 1000m. Mogłoby się wydawać, że to wynik poniżej oczekiwań, ale wiedząc o tym, że przez ostatnie 6 tygodni Amelia nie mogła trenować ze względu na kontuzję kolana, pobiegła świetnie.

Nasz płotkarz, Dawid Górny, zajął 20 miejsce na 110m ppł. i 29 miejsce na 200m ppł.. Dawid przed mistrzostwami zajmował wyższe lokaty w rankingu, ale problemy zdrowotne przed wyjazdem spowodowały, że nie był w Tarnowie w najlepszej dyspozycji. Mimo to walczył dzielnie.

Wszyscy zawodnicy zdobyli cenne doświadczenie, które na pewno zaowocuje w dalszej karierze sportowej.

Amelia i Kacper, nasi 14 latkowie, będą mieli okazje poprawić swoje osiągnięcia w przyszłym roku.

Pełne wyniki: https://domtel-sport.pl/uploads/wyniki/9182.pdf

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *