Rekord klubu Macieja

Maciej Kerszen zajął 37 miejsce w prestiżowym 25. Międzynarodowym Półmaratonie PHILIPSa. Nasz reprezentant dodatkowo wynikiem 1:15:07 poprawił rekord klubu w półmaratonie.

Aura, która towarzyszyła zawodnikom startującym w niedzielę w Pile nie była sprzyjająca. Padał deszcz, a temperatura wynosiła 11 stopni Celsjusza. Mimo to na starcie pojawiła się rekordowa liczba biegaczy – ponad 3 tysiące! W tym gronie znalazł się także zawodnik Olimpijczyka Skorzewo – Maciej Kerszen.

Nasz reprezentant zajął 37 miejsce w klasyfikacji generalnej, 18 w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie, a także 7 miejsce w Mistrzostwach Studentów rozgrywanych w ramach tego samego biegu. Maciej reprezentował także Uniwersytet Gdański, który zajął 1 miejsce drużynowo, a nasz zawodnik zajął najlepsze miejsce wśród swojej uczelni. Jak sam twierdzi „na obecna formę lub jej brak, był to udany start”. Maciej poprawił rekord klubu, który wcześniej należał do Mateusza Kąkola.

Maćkowi gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów.