Trzy medale Daniela Peka na Mistrzostwach Świata w Toruniu!

Aż trzy medale wywalczył Daniel Pek na odbywających się w Toruniu Halowych Mistrzostwach Świata VIRTUS (25-27 lutego). Reprezentant Olimpijczyka zajął drugie miejsce w biegu na 800m, oraz był dwukrotnie trzeci – w biegu na 1500m i sztafecie 4x400m. Dobry występ zanotował także Łukasz Walczak, który uplasował się na czwartym miejscu w konkursie pchnięcia kulą.

Mistrzostwa Świata sportowców z niepełnosprawnością intelektualną rozpoczęły dla zawodników Olimpijczyka od wywalczenia brązowego medalu w biegu na 1500m przez Daniela Peka. Podopieczny Leszka Zblewskiego z czasem 4:08.26.

W drugim dniu zawodów Łukasz Walczak zajął czwarte miejsce w konkursie pchnięcia kulą z rezultatem 11.17.

Trzeci dzień mistrzostw, to kolejne medale Daniela. Srebro w wyścigu na 800m (2:00.83) oraz brąz w sztafecie 4x400m (między dwoma startami Daniel miał zaledwie 1,5-godzinny odpoczynek)

„Jestem bardzo zadowolony z wyników moich zawodników” – powiedział trener Leszek Zblewski. „Dla Daniela docelową imprezą w tym roku będą Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio i starty w hali potraktowaliśmy jako zimowy przerywnik w treningach. Łukasz także spisał się znakomicie zważywszy, że przygotowywał się intensywnie do tych zawodów tylko przez trzy tygodnie, biorąc urlop w pracy, w tym tylko 9 dni spędził na zgrupowaniu kadry w Słupsku”.