Weekendowy dorobek

Dwa udane starty Moniki Czapiewskiej, akademickie biegi Macieja Kerszena i dwie wygrane w Lipuszu – to dorobek biegaczy Olimpijczyka w ostatnich dniach.

Monika Czapiewska swoje starty zaliczyła w Luzinie (28 maja) i Obliwicach (29 maja). W Luzinie nasza zawodniczka zajęła drugie miejsce w Kaszubskiej 15, gdzie na trudnej trasie uzyskała czas 57:52. W Obliwicach natomiast, w międzynarodowej obsadzie, była szósta w biegu na 6 km rozgrywanym w ramach 34. Biegów Przełajowych o Puchar Leśny pamięci Tomasza Hopfera w Obliwicach k/Lęborka.

W niedzielę bardzo dobrze podczas XXVII Lipuskich Biegów Ulicznych świetnie spisali się Konrad Dułak i Amelia Pobłocka. Oboje wygrali swoje biegi.

Kilka dni wcześniej intensywnie startował Maciej Kerszen, który wziął udział w biegach akademickich. We wtorek 17 maja zajął 4 miejsce w bieg o puchar JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego na dystansie 3 km. W sobotę 21 maja podczas Akademickich Mistrzostw Pomorza Maciej wystartował na 1500 m i zajął 3 miejsce, natomiast 24 maja (wtorek) w ramach Delfinaliów 2016 zajął trzecie miejsce w klasyfikacji OPEN i 2 w kategorii studentów w I Studenckim Biegu Regatta w Gdyni (dystans 5,2 km).

Wyniki: Kaszubska 15