Wysokie pozycje na II Półmaratonie Stolema

Monika Czapiewska i Daniel Pek zajęli 2 miejsca w II Półmaratonie Stolema, który w sobotę (9 sierpnia) odbył się we Wdzydzach Kiszewskich.

Monika i Daniel podczas pierwszej edycji tej imprezy, która odbyła się rok temu, zajęli pierwsze miejsca. W tym roku, w upale i na ciężkiej przełajowej trasie musieli uznać wyższość dwójki rywali. Wśród mężczyzn lepszy od Daniela okazał się Łukasz Kujawski z Żukowa – wielokrotny medalista mistrzostw Polski w biegach długich (w tegorocznym cyklu Kaszuby Biegają jest to jego 4 zwycięstwo w 4 startach), natomiast szybsza od Moniki była tym razem Barbara Bączek-Motała z Gdyni, zwyciężczyni ubiegłorocznego cyklu Kaszuby Biegają.

Monika i Daniel, oprócz nagród za zajęcie 2 miejsc w klasyfikacji generalnej odebrali także puchary od Wójta dla najlepszych zawodników z Gminy Kościerzyna.

Dla naszych zawodników sobotni bieg był dobrym treningiem wytrzymałości przed wyjazdem na obóz sportowy do Szklarskiej Poręby. W górach przez 10 dni nasi reprezentanci będą przygotowywać się do swoich najważniejszych startów w drugiej części sezonu. Dla Moniki będą to Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Inowrocławiu, gdzie wystartuje na dystansie 5000 m, zaś dla Daniela międzynarodowy mityng Grand Prix Final IPC w Birmingham, na którym pobiegnie na 1500 m.

Zdjęcia: https://plus.google.com/photos/
Wyniki: http://www.pomorskisport.eu/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *