Dysk Pomorski, życiówka Moniki, wysoka lokata Kamila

Medale Daniela to nie jedyne sukcesy, które w ostatnich dniach odnieśli zawodnicy Olimpijczyka Skorzewo. Wysokie miejsce w triathlonie zajął Kamil Wołoszyk, rekord życiowy ustanowiła Monika Czapiewska, udany występ zanotowali także młodzi finaliści Dysku Pomorskiego na szczeblu wojewódzkim.

Monika Czapiewska swój rekord życiowy ustanowiła w biegu na 3000 m rozegranym w sobotę 11 czerwca podczas Memoriału Józefa Żylewicza. W Gdańsku zawodniczka ze Skorzewa po raz pierwszy w karierze uzyskała czas poniżej 10 minut – 9:59.21.

Kamil Wołoszyk swój dobry występ zanotował podczas Elemental Tri Series Triathlon w Augustowie, gdzie na dystansie olimpijskim zajął 5 miejsce w klasyfikacji OPEN i zarazem 1 w kategorii wiekowej 18-25 lat! Nasz zawodnik ukończył 1500 m pływania na 39 pozycji, 40 km odcinek jazdy rowerem ukończył z 13 czasem i uzyskał najlepszy czas na 10 km trasie biegu, co łącznie dało rezultat 2:12:01 (o ponad 4 minuty lepszy niż podczas niedawnego startu w Olsztynie).

W uzupełnieniu informacji dodajmy, że we wtorek w Centralnym Ośrodku Sportu Cetniewo we Władysławowie odbył się finał wojewódzki VIII Pomorskiej Olimpiady Lekkoatletycznej DYSK POMORSKI 2016 z udziałem dwójki naszych uczniów z klasy IV.

Amelia Pobłocka wywalczyła brązowy medal w biegu na dystansie 300 m ze znakomitym wynikiem 48,88 sek., natomiast Maciej Wica zajął 7 miejsce. Reprezentacja powiatu kościerskiego sklasyfikowana została na 5 pozycji.

Dla podopiecznych Pana Leszka Zblewskiego był to debiut na zawodach takiej rangi i pierwszy start na prawdziwym stadionie lekkoatletycznym. Nasi młodzi biegacze mieli także okazję zwiedzić Ośrodek Przygotowań Olimpijskich Cetniewo, w którym przygotowują się najlepsi sportowcy do występów na mistrzostwach Świata, Europy i Igrzysk Olimpijskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *