Weekendowe starty „Olimpijczyków”

W piątek (16 maja) w Mściszewicach odbyły się Biegi Papieskie, w których udział wzięła grupa naszych młodych zawodników ze szkoły podstawowej w Skorzewie. Najlepiej z tego grona spisała się Paulina Pierzgalska, która zwyciężyła w kategorii klas III-IV. W tym samym biegu Anna Gańska zajęła 5 miejsce.

Dzień później, na kościerskim stadionie, odbyła się impreza biegowa pod hasłem Polska Biega. Nie zabrakło na niej oczywiście naszych zawodników. Najlepiej z grona reprezentantów Olimpijczyka spisała się Monika Betcher, która zajęła 1 miejsce w kategorii gimnazjalistek. Tuz za nią bieg ukończyła Natalia Kostka, natomiast w biegu chłopców ze szkoły podstawowej 3 miejsce wywalczył Arek Kostka.

W niedzielę, w 30. Chojnickich Biegach Strażackich na dystansie 10 km wystartował Leszek Zblewski. Trener, zawodnik i jednocześnie prezes naszego klubu wywalczył 5 miejsce w kategorii open i 2 miejsce w kategorii M40-44. Zwyciężył Tadeusz Zblewski z Baszty Bytów.

Także w niedzielę odbyły się 25. Lipuskie Biegi Uliczne, w których wystartowała kilkuosobowa ekipa ze Skorzewa. Najlepiej z naszych biegaczy spisała się Paulina Pierzgalska zdobywając 3 miejsce w kategorii klas IV. Miejsca nagradzane zajmowali także: Sławek Wica (5 miejsce w kat. klas V), Maciej Wica (5 miejsce w kat. klas II) i Julek Wica (6 miejsce w kat. klas I). Mateusz Wica ukończył rywalizację na 15 miejscu.