V Bieg do Pustego Grobu

10 kwietnia 2023, w Poniedziałek Wielkanocny o 6:30 rozpocznie się kolejna edycja Biegu do Pustego Grobu. Już po raz piąty będzie można wspólnie pobiec lub maszerować wzorem Św. Apostołów Piotra i Jana i upewnić się, że Pan Jezus prawdziwie zmartwychwstał. Start do biegu znajduje się przy dawnym Dworcu PKP w Skorzewie, a meta przy kościele parafialnym. Trasa licząca ok. 6,5km prowadzi drogami polnymi i leśnymi, a w końcowej części chodnikami przez wieś.

Jak co roku na wszystkich uczestników zgłoszonych i opłaconych w terminie czekają na mecie piękne okolicznościowe medale, a na starcie imienne pamiątkowe numery startowe.

W tym roku także wspieramy cel charytatywny i tym razem pomagamy Kościerskiemu Hospicjum. Do zobaczenia na starcie!

Link do zapisów: https://elektronicznezapisy.pl/event/8020.html

Bieg do Pustego Grobu bierze udział we wdrażaniu „Rekomendacji ekologicznych – Jak zorganizować wydarzenie sportowe zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju” Projektu #SforAE. Dzięki temu uczestnicy naszego wydarzenia otrzymają bezpłatne napoje izotoniczne w limitowanej serii aluminiowych puszek Każda Puszka Cenna. Przez cały czas trwania wydarzenia będziemy prowadzili zbiórkę pustych puszek, zachęcając uczestników do właściwego postępowania ze zużytymi opakowaniami i przekazując je do recyklingu.

Projekt „Sport dla wszystkich i środowiska” wspiera wydarzenia sportowe, które wdrażają działania zrównoważone ekologicznie. Pomagają w tym „Rekomendacje ekologiczne” pokazujące możliwe ograniczenie negatywnego oddziaływania na nasze środowisko. Projekt „Sport for All and the Environment” #SforAE jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+ Sport. Więcej informacji na www.sforae.eu. Napoje izotoniczne Każda Puszka Cenna wyprodukowała firma Krynica Vitamin, która jest producentem napojów bezalkoholowych i niskoalkoholowych na zlecenie marek i sieci handlowych.