Brąz Amelii Pobłockiej na MP SZS!

Amelia Pobłocka wywalczyła brązowy medal na rozegranych 26 lipca w Kamionie Mistrzostwach Polski SZS w biegach przełajowych! Bardzo wysokie miejse zajęła także Julita Troka, która ukończyła bieg na 9 pozycji.

Bardzo trudna i wymagająca trasa oraz upał czekały na uczestników Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Kamionie koło Sochaczewa. Trudne warunki nie przeszkodziły naszym zawodniczkom w odniesieinu sukcesu Obie nasze reprezentantki spisały się znakomicie.

Jako pierwsza wystartowała Julita Troka, która na dystansie 1km w gronie zawodniczek z rocznika 2006 wywalczyła 9 miejsce. W kolejnym biegu, także rozegranym na dystansie 1km, Amelia Pobłocka stoczyła wspaniałą walkę o srebrny medal w rywalizacji biegaczy z rocznika 2005. Ostatecznie podopieczna Leszka Zblewskiego zajęła 3 miejsce!

To pierwszy, historyczny medal zawodów ogólnopolskich dla Zespołu Szkół w Skorzewie!

Przypomnijmy, że aby zakwalifikować się do zawodów ogólnopolskich zawodniczki musiały przejść przez etapy: gminny, powiatowy i wojewódzki.

Dodatkowe gratulacje składamy Jakubowi Kluka z Nowego Klincza, który wywalczył srebrny medal na dystansie 1km rocznika 2007!