Kacper Jaszewski podwójnym mistrzem Polski

W dniach 4-5 czerwca w Białymstoku odbywały się Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce. W rywalizacji udział wzięło blisko 700 zawodników z 90 klubów. Wśród nich znalazło się dwóch naszych zawodników: Kacper Jaszewski i Jakub Makurat.

Mistrzostwa w Białymstoku w szczególny sposób wspominał będzie Kacper Jaszewski, który zdobył dwa złote medale w rywalizacji juniorów młodszych U18. Pierwszego dnia, po pasjonującym finiszu, zwyciężył na dystansie 1500m, bijąc przy tym swój rekord życiowy, 4:08,99. Natomiast w drugim dniu zawodów Kacper nie miał sobie równych na dystansie 800m, również ustanawiając nowy rekord życiowy 1:57,00. Jest to największy sukces Kacpra, a rezultaty, jakie osiągnął, plasują go bardzo wysoko w tabelach krajowych.

Drugi naszych zawodników, Jakub Makurat debiutował na tych zawodach w kategorii juniorów U20. Pierwszego dnia w konkursie pchnięcia kulą (6kg) zajął 8 miejsce z wynikiem 14,81m, a w drugim dniu w rzucie dyskiem (1,75kg) wywalczył 5 miejsce z wynikiem 41,07m.

Dzięki dwóm złotym medalom Kacpra Jaszewskiego UKS Olimpijczyk Skorzewo zajął 14 miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw.
Wielkie gratulacje dla zawodników i trenera Leszka Zblewskiego!

Dziękujemy za wsparcie naszym sponsorom i partnerom: Gminie Kościerzyna, Powiatowi Kościerskiemu, Visline sp. z o.o. oraz EKO-PIL.

Pełne wyniki: https://online.domtel-sport.pl/index2.php?impreza=68hl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *