Kamil Wołoszyk na Mistrzostwach Świata

35 miejsce w kategorii wiekowej M18-24 zajął Kamil Wołoszyk na Mistrzostwach Świata na dystansie 1/2 Ironman! Zawody odbyły się w niedzielę w Chattanooga w Stanach Zjednoczonych.

Kamil awans na Mistrzostwa Świata wywalczył w ubiegłym roku dzięki świetnemu występowi podczas triathlonu w Gdyni. W Stanach Zjednoczonych nasz reprezentant do pokonania miał dystans 70,3 km (1,9 km pływanie, 90 km jazda na rowerze i 21,1 km bieg).

Mistrzostwa Świata na dystansie 1/2 Ironmana kończę na 35 miejscu w swojej kategorii wiekowej co uważam za ogromny sukces – powiedział po swoim starcie Kamil. – Zawody ukończyłem z czasem 4:40:43. Nie jest to rewelacyjny wynik, ale każdy kto ukończył te zawody potwierdzi, że trasa była bardzo wymagająca. Mój wynik jest 3 wynikiem wśród Polaków, a czas na biegu najlepszy, co tym bardziej mnie cieszy.

Pływanie w moim wykonaniu było raczej słabe, rower mogłem pojechać też troszkę lepiej. Mimo to jestem zadowolony – dodaje Kamil. – Ogromne podziękowania należą się tym, dzięki którym mój start na Mistrzostwach był możliwy: Wójtowi Gminy Stężyca, Fundacji Stefczyka, firmom Hydrokan, Sendom, Botrans oraz całemu Pszczółkowski Team.

Wyniki: https://rtrt.me/940/track/RBLKN4AR

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *